Anasayfa » POLİTİKA » TEŞEKKÜR ARASI TRANSFER (Video Haber)

TEŞEKKÜR ARASI TRANSFER (Video Haber)

mehmet-kocadon-2CHP’NİN MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ GÖRÜŞMEYE VE İÇERİĞİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Geçtiğimiz Pazar günü arenabodrum.com haber sitemizde “Uzun zamandır Bodrum gündemini meşgul eden ve bu konuda CHP’yi ikiye bölen soru cevabını buldu. Ankara’dan edindiğimiz ve yerelden doğrulattırdığımız bilgiler paralelinde, Bodrum CHP’nin 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adaylarından biri de Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon’un olacak.” içeriğiyle verdiğimiz haber sonrasında Sayın Kocadon’un kendisiyle iletişim kuran yerel ve ulusal medya temsilcilerine verdiği cevaplarda, ziyaretin tamamen bir teşekkür ziyareti olduğu, hapishane günlerinde CHP örgütünün kendisine gösterdiği ilgiye karşı yapıldığını ifade etti. 

SONU GELMEYEN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE VEKİLLER AÇIKLIK GETİRDİ

Sayın Mehmet Kocadon’un haberimiz sonrası geçmiş dönemlerde Ankara’da CHP Genel Merkezine defalarca yaptığı teşekkür ziyaretlerini unuturcasına verdiği demeçler ve röportajlarla yaptığımız haberi açığa düşürmek istemesine istinaden Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekillerinden Sayın Tolga Çandar’ın ve Sayın Ömer Süha Aldan’la yaptığımız röportaj ve telefon konuşmalarının metni aşağıda Bodrum Kamuoyunun bilgilerine sunulmuştur.  

_DSC0096BİZİ İKNA ETMEYE ÇALIŞSA DAHA PRATİK OLURDU

Bugün BODTO seminer salonunda gerçekleşen Bodrum Kent Konseyi “Köy Meclisi” kurulma toplantısına katılan CHP Milletvekili Tolga Çandar, kameramıza verdiği röportajda yaşanan durumun kendisini oldukça rahatsız ettiğini ifade ederek, “Partiye kaydı ve başkanlık adaylığı konusunda genel başkanı telefonla aradım. Genel Başkanla Kocadon’un görüştüğü doğrudur. Ama ben bölge milletvekiliyim, İl başkanımız var, ilçe başkanımız var. Buralardan geçmesi gerekiyordu bu işin. Doğrusu bu, belki bizimle konuşsa, bizi ikna etmeye çalışsa daha pratik olurdu. Ama Sayın Başkan doğrudan Genel Başkanla görüşmeyi seçmiş. Bu da bir yöntem tabii ama sonuç alıcı bir yöntem değil. Bu örgütlü yapı içerisinde Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde Bodrum’da aday olduğu zaman seçimi alabilecek çok değerli arkadaşlarımız var. Biz öncelikle bu arkadaşlarımızı değerlendirmeyi tercih edeceğiz” dedi.

omer-suha-aldanNOKTAYI MKYK KOYACAK

Öte yandan Bodrum dışında olduğu için telefonla ulaştığımız CHP Milletvekili Ömer Süha Aldan konu hakkında bilgisi olduğunu ifade ederek “Sayın Kocadon CHP’ye üyelik başvurusunu Genel Merkezde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapmış, başvurusunun kabul gördüğünü ve Çarşamba günü yapılacak MKYK’dan sonra durumun netleşeceği, bu konunun olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum” dedi.

 

Hakkında

2 yorum

  1. Çok isabetli olmuş. Eğer Kocadon bağımsız veya başka partiden aday olursa CHP Bodrum’u tamamen kaybeder. Bu tarihi bir fırsattır. Yeniden ayağa kalkmak için Kocadon CHP’li Belediye başkanı olmalıdır. İsabetlidir ve gerçekci çözüm budur. Bazen sandıktan tam doğrular çıkmayabilir. Zaman rekabet değil akıl zamanıdır… Hayırlı olsun.

  2. Feryal Çeviköz

    Çok doğru, yerinde bir karar ve başvurunun Genel Başkanlık’a yapılması da son derecede haklı. Ülkemizin içinde bulunduğu durumlar göz önününe alınırsa gereksiz alınganlıklarla seçim sürecini yıpratmadan, zaman kaybetmeden hedefe yürümek gerek. Mehmet Kocadon siyasete hakim ve dürüst bir insan ve lider. Feryal Çeviköz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*