Anasayfa » Buket YEMİŞKEN » ÖZGÜRLÜĞÜN MERKEZİ BODRUM’DA BASINA ÇİRKİN YASAK…
yaskci-grup-yorum-3

ÖZGÜRLÜĞÜN MERKEZİ BODRUM’DA BASINA ÇİRKİN YASAK…

Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde gerçekleştirilen Grup Yorum 30.Yıl kutlamaları konserinde, haber amaçlı gelen basın mensupları Ada Organizasyon engeline takıldı. Grubun Bodrum’da gerçekleştirdiği konsere ulusal ve yerel basın mensupları alınmadı. 

Bodrum Konserinde haber amaçlı görüntü çekmek isteyen basın mensupları yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra, organizasyon yetkilileri konserin basına kapalı olduğunu söyledi. Bu sorumsuz davranış, konser alanı önünde bekleyen basın mensuplarının Dünya’nın en özgür kentinde haber alma özgürlüğünü engelledi. Organizasyon şirketi tarafından grubun isteği doğrultusunda basın mensuplarının alınmadığı iddia edildi.

yaskci-grup-yorum-2VER 30 TL’Yİ İSTER HABER YAP İSTER İZLE…

Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler biriminden Melek Hastürk’ün grubun menajeri ile yaptığı konuşma üzerine basın mensuplarının konserin başından sadece 10 dakika görüntü alabileceğini, bunun dışında konser alanını terk etmeleri gerektiği belirtildi. Fakat bu duruma kapıda izin vermeyerek basın mensuplarını içeriye alamayacağını dile getiren Organizasyon sorumlusu Ali Şenol; “Ben nereden bilebilirim içeriye haber yapmak için gireceğinizi” şeklinde konuştu. Bu konuşmayla neredeyse basın mensuplarına ver 30 TL ister haber yap, ister izle dercesine bir duruş sergiledi.

yaskci-grup-yorum-1Gazeteciler ise meslek yaşamlarında ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirterek, durumu protesto etmek için konser alanı girişini terk ettiler. Bodrum belediyesi meclis üyesi Mecit Poyraz’da alınan bu kararın doğru olmadığını dile getirerek; “Basın mensupları haber portallarında sizin Bodrum’da konsere geleceğinizi günler önceden duyurusunu yaptılar, neden içeri almıyorsunuz?” sorusu üzerine,  Ali Şenol; “İçeri girmek istiyorlarsa bilet alıp seyirci olarak girebilirler, başka türlü kendilerini konser alanına alamam” şeklinde görüşünü ifade etti

Bodrum Konserinde Grup Yorum ’un biletleri 30 TL’den satışa sunuldu.  Ayrıca Kale önünde Grup Yorum standı açıldı ve burada CD; Atkı ve buna benzer ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılarak gelir elde edildi.

Hakkında Arena Bodrum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*