Anasayfa » ASAYİŞ » ÖZGECAN’IN KATİLİNİN İNFAZINDA TANIDIK BİR İSİM…
ozgecan-katili-arena-bodurm-haber

ÖZGECAN’IN KATİLİNİN İNFAZINDA TANIDIK BİR İSİM…

Özgecan Arslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in öldürülmesiyle ilgili, Milaslı Ferat Yüksel’in de ifadesi alındı. İddiaya göre Yüksel, cezaevinde Özgecan’ın katilini öldüren Gültekin Alan’ın emanet hesabına para yatırmış ve infaz koruma memurunu oyalamış.

Özgecan Arslan’ın katili Suphi Altındöken’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüphelilerin sorgusu sürerken cinayetle ilgili detaylar da ortaya çıktı. Katil zanlısı Gültekin Alan’ın aynı koğuşta kaldığı hükümlü Hüsamettin Bağlar ile anlaşma yaptığı, bu çerçevede Bağlar’ın eşi Gamze’nin olayda kullanılan tabancayı vücuduna gizleyerek cezaevine girdiği, infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan’ın da yardım ettiği belirtildi.
EVRAKLARLA KANDIRIP KAPIYA ÇAĞIRMIŞ
Olay günü Gültekin Alan ile Milaslı, aynı zamanda MHP Muğla Milletvekili Adayı, Adana Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreter vekili FerHat Yüksel’in birlikte spora götürüldüğü, Yüksel’in önde giderek infaz koruma memurunu oyaladığı, bu sırada katil zanlısı Alan’ın aynı koridorda kapısı bulunan Ahmet Suphi ile babası Necmittin Altındöken’in koğuşuna gittiği, mazgalların altından evrak fotokopisi uzatıp seslenerek kapıya gelen Ahmet Suphi’yi ardından da arkasındaki babasına ateş ettiği belirlendi.
Silahın cezaevine sokulmasına yardımcı olan infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan’ın, cinayetten 2 gün önce de 9 Nisan’dan itibaren 6 ay süreyle ücretsiz izin aldığı anlaşıldı.
Açığa alınan Hacı Ahmet Özdoğan’ın katil zanlısı Gültekin Alan’ın Tokat’ta işlettiği gazino ve eğlence yerlerine gittiği, Adana’da da onun aracılığıyla göl kenarında bir restoran işletmeye başladığı saptandı.
MEKAN VE KADIN KARŞILIĞI SİLAH GELMİŞ
Yine Gültekin Alan’ın, Tokat’tan infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan’ın işlettiği mekan için kadın temin ettiği, bunların karşılığında da silahın ceza infaz kurumunda hükümlü bulunan Gültekin Alan’a teslim edilmesini sağladığı ortaya çıktı.
SORGULARI SÜRÜYOR
‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, nitelikli yağma, kasten öldürme’ gibi suçlardan hükümlü Gültekin Alan’ın, aynı cezaevinde ‘Silahlı çete kurmak’ suçundan hükümlü olan Ahmet Tekin Baykal ile yakın ilişki içinde olduğu kaydedilirken, Ferat Yüksel’in de katil zanlısı Gültekin Alan’ın emanet para hesabına, para yatırdığı iddialarının araştırıldığı belirtildi.
Katil zanlısı Gültekin Alan ile ona yardım ettiği ileri sürülen Ahmet Tekin Baykal, Ferhat Yüksel, infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan, hükümlü Hüsamettin Bağlar ile eşi Gamze Bağlar’ın sorgusu sürüyor.

Kaynak: Mutlu Hazer

Hakkında Arena Bodrum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*