Anasayfa » Bodrum » KÖYÜNE DÖNENE 30 BİN LİRA HİBE KREDİ…
koyuna-don-kampanyası-arenabodrum-2

KÖYÜNE DÖNENE 30 BİN LİRA HİBE KREDİ…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı et üretimine katkı sağlamak ve köy hayatını yeniden canlandırmak adına yeni bir adım attı

koyuna-don-kampanyası-arenabodrum-1Bakan Faruk Çelik, boşaltılan köylere geri dönecek ve hayvan yetiştiriciliği yapacak gençlere 30 bin lira hibe desteği vereceklerini açıkladı.

Hayvan yetiştiriciliğinde gelir düzeyinin iyi olduğunu gören gençlerin,  köy hayatını hem yeniden canlandıracağını,  et üretimi konusunda ve fiyatların düşmesi için fayda sağlayacaklarını belirtti.

Yüksek fiyatlar nedeniyle Türkiye’nin kırmızı et tüketiminin birçok, ülkenin gerisinde olduğunu belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, “Köylere geri dönecek gençlere 30 bin lira destek verilecek. Bu et üreticileri için kaçırılmaz bir fırsat. Et fiyatlarının artmasının en büyük sebebi  ülkemizde üretici sayısının her geçen gün  düşmesiydi” dedi.

Hakkında Arena Bodrum

2 yorum

  1. türkiye de tarımın bitirilmiş olması, onyıllardır batı uşağı iktidarların halk alehine politikaları sayesindedir. artık köyden umudunu kesmiş halkları 30bin tl ile kandıramassınız ulan. et fiyatları yüksekmiş, ne yüksek değilki? türk halkında yaşama öl ya da defol deniyor çok açık. hadi ordan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*