Anasayfa » DİĞER » Foto Galeri » HERKESİN ÖNÜNDE EŞİNİ BIÇAKLADI!!!!
IMG_4934[1]

HERKESİN ÖNÜNDE EŞİNİ BIÇAKLADI!!!!

Bu gün saat 13.00’te Bodrum İskele Meydanı’nda 22 Aralık Dünya Paramadik Günü nedeniyle, Muğla ve ilçelerinde görev yapan paramedik ekipleri Bodrum’da bir araya geldi. Olay yerinde paramedik ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin vatandaşlar tarafından öneminin kavranması için, tatbikat yapıldı.

IMG_5014Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen tatbikatta, sokakta yürürken birbirleriyle tartışan evli bir çiftin tartıştığını gören çevredeki vatandaşlar kavgaya müdahale etti. Sinir krizi geçiren kadın çantasından bıçak çıkartıp eşini bıçakladı. Olayı gören vatandaşlar 112 Acil Sağlık (Paramedik) ekiplerine bilgi verdi. Kısa sürede olay yerine ilk olarak, Bodrum’da hizmet veren 112 Acil Sağlık Ambulansları’nda görevli paramedikler, bıçaklanmış olan adama ilk müdahalede bulunarak, Ambulans’la hastaneye sevk etti.. İlk ambulanstan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerine gelen diğer 112 Acil Sağlık ekibi ise, bu kez  kadına olay yerinde ilk müdahalede bulunarak hastaneye ulaştırıldı. İki ambulansın da olay yerinden ayrılmasıyla birlikte tatbikat sona erdi.

IMG_5138 Yapılan tatbikattan sonra, Türkiye Paramadik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Atilla gazetecilere verdiği röportajda ” 22 Aralık Dünya Paramedik Günü dolayısıyla biz de diğer büyük iller gibi Muğla’nın Bodrum ilçesinde kısa bir tatbikat yaptık. Bu yıl Türkiye’de paramediğin 20. yılı, ilk 1993’te başladı ve 2013 yılına geldik. Türkiye’de 20 yıldır paramedik var. Türkiye’de acil sağlık hizmetlerindeki gelişme, geldiği nokta çok iyi bir dereceye yükseltilmiştir. Bu günki yaptığımız tatbikatın içeriği ise karı-koca arasındaki tartışma, bu tartışmanın şiddete, kavgaya dönüşmesi, kocanın eşini tartaklayıp dayak atması ve artık eşinin bunlara dayanamayıp, çantasından bıçağı çıkartıp kocasını bıçaklaması. Akabinde olay yerinde sivil halk tarafından 112 Acil Servis aranarak ihbar edilmesi ve kısa süre içinde 112 ekiplerinin olay yerine gelip müdahale etmesi” dedi.

Haber, Fotoğraf: İlke İşisağ

 

IMG_4925 IMG_4994 IMG_5096 IMG_5114 IMG_4986 IMG_5077

 

Hakkında serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*