Anasayfa » SPOR » GENEL KLASMAN KUPASI 1979 MERCEDES’İN

GENEL KLASMAN KUPASI 1979 MERCEDES’İN

bod-antika-sonuc-97-Custom16. ULUSLARARASI TARİHİ BATI ANADOLU RALLİSİ’NE 1979 MODEL MERCEDES DAMGASINI VURDU

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Ticaret Odası BODTO’nun destekleri ile organize edilen Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi’nde,  Sea Garden Oteli’nde düzenlenen törende kupalar sahiplerini buldu.

Toplam 13 Özel etap ve 540 km.’lik parkurdan oluşan, Yalı Çiftlik, Mumcular, Yalıkavak, Turgutreis, Çamlık yörelerinde koşulan geleneksel rallide pek çok ilginç olay yaşandı.  Özellikle” Herby” adı ile gönüllere taht kuran 1953 Model Volkswagen Beetle marka otomobil, yaşadığı fren arızasına rağmen yarışı bitirerek “herşeye ragmen” kupasını kaldırdı.

Otomobillerin yıllarına göre katogorilere ayrılan kupalarda en yaşlı otomobilden, en genç otomobile kadar pek çok klasmanda ödül verildi. Tüm özel etapları en düşük ceza puanıyla bitiren ve genel klasman kupasını kaldıran otomobil ise 1979 Model Mercedesleri ile Gökhan Şahinoğlu ve Deniz Ertem oldu. İkinciliği ise Sinan Dündar ve Orhan Arsel aldıllar. Üçüncülüğü Zeki Baştürk, Taha Öcalan aldı.  Ralli ruhu kupasını co-pilotsuz yarışmasına rağmen 1941 model Buıck Marka Otomobiliyle Cengiz Arsay kaldırdı.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Halit Özkaplan “ Böyle bir ralliyi her yıl Bodrum’da düzenlemek ve kültürel miras olan bu otomobilleri Bodrumlulara ve Bodruma gelen eden tüm ziyaretçilere göstermek istiyoruz.”dedi

16. Tarihi Batı Anadolu Rallisi’nin en ilginç tarafı ise tüm kupaları Bodrum’lu Otistik çocukların seramik malazemeler ile  hazırlaması oldu. Herbiri farklı toplam 42 seramik kupayı Bodrum’lu otistik çocuklar elleri ile hazırladı.

Sea Garden Otelinde düzenlenen ödül töreninin ardından verilen  gala yemeğine katılan yarışmacılar kendi aralarında Bodrum Sağlık Vakfı Yararına bir de açık arttırma düzenlediler. Bu açık arttırma  sonucunda Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim Merkezi yararına yaklaşık 20 bin 500 lira bağış toplandı.  Geceye organizasyonun son yıllardaki medya sponsor olan Turkuaz Medya adına; Turkuaz Kurumsal İletişim Genel Müdürü Fecir Alptekin, A haber program Müdürü Hüseyin Özcan, Otomoto&spor dergisi Genel Müdürü Yalın Gülmez de katıldı.

Yarış sonunda Genel Klasmanda Gökhan Şahinoğlu, Deniz Ertem birinci, Sinan Dündar Orhan Arsel ikinci, Zeki Baştürk Taha Öcalan üçüncü oldular.

Takım Yarışlarında ;Madiguda takımı Elif Şakar Sinan Dündar ve Gökhan Şahinoğlu birinci, Shit Happens takımı Sedef Dündar, Sinan Kafadar, Gerçek Sunman ile ikinci, Piem Tiim Takımi Zeki Baştürk, Sinan Evman,Levent Tenim ile üçüncü oldu. Yarışlarda E kategorisinde Zeki Baştürk Taha Öcalan, F kategorisinde Servet Akkaynak Necati Çeker , G Kategorisinde Gökhan Şahinoğlu, Deniz Ertem, Handikap kategorisinde Gökhan Şahinoğlu, Deniz Ertem birinci oldular.

Zeki Özkeskin

Hakkında

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*