Anasayfa » Çevre » Bodrum’da Kamp Turizmi

Bodrum’da Kamp Turizmi

Balkaya, “Benzin fiyatları ve her şey dahil oteller Bodrum’da Camping Turizmini öldürdü!!!”

Bodrum,  yaz aylarının en hareketli günleri yaşanırken, bölgede bulunan Kamp Turizmi tesis sahipleri yerli turist sayısının arttığını, ancak yabancı turist sayısında ciddi oranda düşüş yaşadıklarını belirttiler.
Belde de, betonlaşmadan kaçmak isteyen ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyen tatilciler için, karavan ve çadır servisi veren yaklaşık 5 tesis bulunmakta. Bu tesisler içinde en bilinenleri Bodrum Zetaş Camping (Gümbet), Kaya Camping (Güvercinlik) ve Şafak Camping (Güvercinlik). Gece hayatı ve Turizm sektörü ile ön plana çıkan yörede, mevcut kamp tesisi sahibi ve işletmecileri ile yapılan görüşmede, kapm turizmindeki turist sayısında yaşanan düşüşün boyutları oldukça endişe verici.

FİYATLAR ÇOK UYGUN

Masmavi Bodrum koylarında, zeytin ağaçlarının gölgesi altında bulunan bu tesislerde verilen hizmetlerin yanı sıra alınan ücretlerin uygunluğuda oldukça dikkat çekici. Gümbette bulunan ve yörenin en tanınmış kamp alanlarından olan Bodrum’a 2 km mesafedeki, 23 bin metrekare alana kruu ve denize sıfır bir mekanda hizmet veren Zetaş Camping 200 çadır ve 45 karavan ile hizmeti verebilecek kapasitede. Su, elektrik, wc ve mutfak imkanlarının bulunduğu tesiste kişi başı konaklama fiyatı günlük 15TL, çadır ve karavan parkı için ise günlük 5tl alınmakta.

Zetaş Camping işletmecisi olan Rıza Balkaya uzun yıllardır bu sektörde hizmet verdiğini belirtirken, son 10 yılın en kötü yabancı turist trafiğini yaşadıklarını belirtti. Balkaya, “Tesisimize gelen turistlerin tamamı yerli turistlerden oluşmaya başladı, bunun sebebinin Türkiye ekonomisine paralel olarak geliştiği kanaatindeyim. İnsanlarımız fiyatlarımızın uygunluğundan bizi seçiyor, ancak gelen yabancı turist sayısı çok düştü.
Hatta bu sene hiç yabancı turist gelmedi. Gelenler  sesten, beton kirliliğinden ve en önemlisi ülkemizde ki benzin fiyatlarından şikayetçi oldu. Bunlara bir çözüm bulamadığımız takdirde ülkemizde Kamp turizmi ölecek” dedi.

Konuyla ilgili görüşme imkanı bulduğumuz ülkemizi Kanada’dan ziyerete gelen Lary G. Hamphton, “Bodrum inanılmaz güzellikte ve çok sıcak kanlı insanların olduğu bir yer. Burada Karavan turizmi yapıldığını gördüm ancak bir haftadır burada olmama rağmen  yazık ki ülkenizde ki benzin fiyatlarıyla karavanımla bakkala dahi gitmek istemezdim” dedi. (AHA)

 

 

 

Hakkında

4 yorum

 1. Internet üzerinden bir saattir arama yapıyorum. Bodrum tarafında kamp yerlerinin düzgün bir web sayfaları bile yok.

  • cem arkadaş geçen yıl yazmış hala bi gelişme yok gelen turistide kazıklaya kazıklaya nefret ettirdiniz güzelim bodrumdan devir eski devir değil önce bir siteni aç tanıtımını yap ye kürküm ye yok öyle geçti o yıllar canım.

   • Helal olsun,bu kamp bizi geçen sene almanyayi olduğumuz için kazıkladi hemde niye bizden bu kadar para aliyorsunuz da arkadaşlardan daha az deyince de onlar yerli sizde para bol cevabı grldi utanmadan,şimdide yabancıyı rüyalarinda görürler

 2. Claude Rouaud

  OCC / Fédération Française Camping Caravaning (FFCC)
  URGENT : Dans de cadre d’un voyage de 30,jours en Turquie pour un groupe de 20 Camping car de 2 personnes, nous envisageons de séjourner quelques jours dans votre région, et plus particulièrement sur votre camping.
  nous aimerions connaitre :
  a) vos tarifs groupes TTC
  b) Les moyens de transports du camping, pour découvrir les sites et villes de votre région
  Recevez toutes nos amitiés.
  Ida & Claude Rouaud
  OCC / Kamp Fransız Federasyonu (FFCC)
  ACİL: 2 kişi için 20 ev bir grup, Türkiye’de 30 günlük bir tur kapsamında, biz özellikle sitenizde, bölgede birkaç gün kalmayı planlıyorum.
  biz bilmek istiyorum:
  a) grubu TTC fiyatları
  kamp b) ulaşım, bölgenizdeki yerler ve şehirler keyfi
  Dostluklar alırsınız.
  Ida & Claude Rouaud

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*