Anasayfa » DİĞER » Foto Galeri » ADANALILAR, BODRUM’A KÜLTÜRLERİNİ KATTILAR
IMG_8828[1]

ADANALILAR, BODRUM’A KÜLTÜRLERİNİ KATTILAR

Bodrum Adanalılar Derneği’nin gecesinde konuşan Dernek Başkanı Ayhan Ongun “bölge şovenizmini ön plana çıkarmadan, Bodrum’da yaşamayı bir ayrıcalık olarak gördük” derken, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “Toroslardan buraya güzelliklerini getiren sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yıl önce kurulan Bodrum Adanalılar Derneği, 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu nedeni ile yemekli bir gece düzenledi. Delfi Otel’de düzenlenen geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz, İzmir Adanalılar Derneği Başkanı Arif Kayakşu, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla Büyükşehir Aday Adayı olan Musa Gökbel, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Şöförler Odası Başkanı Aytekin Çanakçı ve çok sayıda Bodrum’da yaşayan Adanalılar katuldı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı gecede yapılan konuşmalarda, kardeşlik, dostluk mesajları verildi, Adana Kebap, çig köfteler yendi ve Nihan Kolcu Ekinci solistliğindeki canlı müzik eşliğinde yöresel oyunlar oynandı. Kocadon, eşi Hülya Kocadon’la birlikte Çökertme’yi oynarken, Adana Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz,  ve dernek yönetim kurulu üyeleri de ‘Adana’nın yolları taştan’ parçası eşliğinde oynadılar.

IMG_8683DERNEK BAŞKANI AYHAN ONGUN

Gecenin açılış konuşmasını Ongun “Bölge şovenizmi yapmadan, ayrımcılığı ön plana çıkarmadan, Bodrum’da yaşamayı bir ayrıcalık olarak görerek ve Bodrum’un kültür zenginliğine, kendi kültürümüzü de katmak için buradayız” diyerek, katkılarından dolayı Bodrum Belediyesi’ne, Adana Belediye Başkanı’na ve rahatsız olmasına rağmen geceye katılma nezaketi gösteren Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Musa Gökbel’e ve Delfi Otel personeline ve sahibi Mehmet Dağoğlu’na teşekkürlerini ileterek, plaketleri verdi.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ALDIRMAZ

Kısaca Adana’nın tarihine de değinen Aldırmaz “81 vilayetle akrabayız. Buraya yerleşen dostlarımızın doğan çocukları ile akraba oluyoruz. Sizlere Adanalalıların sevgi ve saygılrını getirdim. Bodrum’u gezerken sevgi, hoşgörü, alaka gördüm. Yollar, temizlik belediyelerin yapması gereken şeyler zaten. Ama ben Kocadon’u tebrik ediyorum. Muhteşem işler başarmış. Belediyecilik böyle olur. Bir sevgi kenti olmuş Bodrum. Tebrik ediyorum” dedi.

IMG_8675MEHMET KOCADON

Geceye eşi ile katılan Kocadon “Toroslar’ın güzelliklerini buraya getiren sizlere teşekkür ediyorum. Adana, tarihi, kültürü, festivalleri ile zenginliklere sahip bir ilimiz. Adanalılar mert ve dik duruşludur. Zor bir süreç yaşarken, beni iki defa ziyaret ederek, gazete ve kitabında bana yer veren gazeteci arkadaşımızı unutmuyorum.’Başka Bodrum Yok’ diyerek, burada bizlerle yaşamayı tercih eden Bodrumlu olanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

IMG_8649MEHMET TOSUN

Geceden, rahatsız olması nedeni ile erken ayrılan Tosun ise “Bodrum kültü başkentidir. Biz herkesi gelenek ve görenekleri ile birlikte bağrımıza basmış bir kentiz. Şovenizm yapmadan, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e inanmış herkesle olduğu gibi, Adanalılar’la da bir arada yaşayacağız. Elimizden gelen herşeyi yaparız, emirlerindeyiz.” dedi.

MUSA GÖKBEL

CHP Muğla Büyükşehir Aday Adayı olan, ancak atama ile Gürün’ün aday olmasından sonraeni bir sürece giren Gökbel de şunları söyledi “Hem ayrışmayalım dersiniz, ama bu işleri de iyi biliyorsunuz. Ben sizleri insan olma özelliğiniz ile kucaklıyor ve seviyorum. 40 yıllık aktif siyaset yapan bir abiniz olarak, koşullar zorken umut, kolayken umudunuz oldumç Kimseyle alıp vereceğim yok, küskünlüğüm yok, 40 yıllık birikimimle yola devam” dedi.

Fotoğraf: İlke İşisağIMG_8572 IMG_8599 IMG_8702 IMG_8709 IMG_8801  IMG_8750 IMG_8722 IMG_8844

Hakkında Arena Bodrum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*